TRON TRX iyi bir yatırım mı?

DATE: Haziran 4, 2020

AUTHOR: Mafalda

Kripto para birimlerinin kâr sağlama ve uzun bir süre hayatta kalma potansiyeli hakkındaki endişeler genellikle artmakta ve hatta birkaç kişi bir bütün olarak kripto para piyasasının güvenilirliğini bile sorgulamakta. Kripto yatırımcılarının genellikle bir kripto para biriminin başarı şansı hakkında ikna edilmeleri gerekiyor ve yatırımcılar sermaye ve kaynaklarına değecek iyi bir yatırım yaptıklarından tamamen emin olmak istiyor. 

Tron, blok zinciri ve eşten eşe (P2P) teknolojisini kullanan, merkezsizleştirilmiş bir eğlence ve içerik paylaşımı platformudur. Bazı uzmanlar ve teknoloji meraklıları, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar seçtiğiniz kişilerle paylaşmak için içerik yaratmayı mümkün kılan TRON’un gelecek neslin sosyal medya organı olduğuna inanıyor. 

Ayrıca TRON’un kullanıcıların ve işletmelerin dijital içeriklerinden maksimum fayda elde etmek için ağı kullanmalarına ve böylece mükemmel ve eksiksiz şekilde yürütmeyi kolaylaştıran akıllı sözleşme özelliği sayesinde ağı korumalarına imkan tanıyan, erişilebilir, blok zinciri tabanlı bir platform olduğu da söylenebilir.  TRON blok zinciri üzerindeki hesapların temel birimi ve ağın token’ına TRON TRX adı verilmekte ve basitçe TRX şeklinde kısaltılmaktadır. Kullanıcı ve işletmelere sundukları içerikler için ödeme TRONIX para birimiyle yapılmaktadır. 

TRON ağının kripto para birimi olan TRONIX ilk olarak Singapur merkezli, kar amacı gütmeyen bir kuruluş tarafından, ilk dijital para arzı (ICO) aracılığıyla duyurulmuştur. TRONIX Eylül 2017’de ortaya çıktığında, paranın değer kazanmasına yönelik beklentiler de artmaya başlamıştır. Bu kripto para birimi ortaya çıktığından beri düzenli olarak büyümeye devam etmiş ve TRX yaklaşık %7 değerindeki günlük büyüme ile piyasadaki diğer büyük para birimlerini geçmiştir. Bu büyüme, TRON TRX ağının kurucusu olan Justin Sun’ın 2018 yılında BitTorrent platformunu satın almasıyla tetiklenmiş ve bu dönemde para %17 değer kazanmıştır. 

TRON’un iyi bir yatırım olduğunu gösteren diğer bir faktör de, kullanıcı sayısının artmasıdır. TRON ağı yaklaşık altı ay içinde kullanıcı veri tabanının bir milyon kullanıcı hesabını aştığını belirtmektedir. Ayrıca akıllı sözleşme özelliği ve TRON TRX sanal makinesinin devreye girmesinden sonraki iki ay içerisinde, ağ gururlu bir şekilde 80’den fazla dApp’e ev sahipliği yapmaya başlamıştır. Potansiyel dApp projeleri için hızlandırıcı TRON programı, uygulama aşamasındadır ve yavaş yavaş tamamlanmaktadır. 

TRON’un istisnai kurucusu tarafından 2019’da ulaşılması amaçlanan hedeflerden biri, TRX’in piyasa değeri açısından en yukarıda yer alan kripto para birimleri arasında yer almasıdır ve bunun için çalışılmaktadır. Şu anda, TRON TRX, yüksek potansiyele ve mükemmel yatırım beklentilerine sahip token’lardan biridir, çünkü 0.0224USD’de işlem yapmak için %10,53 kaydetmiştir. TRX’in günlük işlem hacmi de yaklaşık 110 milyon ABD dolarından yaklaşık 196 milyon ABD dolarına fırlamıştır ve şu anda 10. token olarak sıralanmaktadır. 

Sonuç

Önemli yatırımlarda bulunmadan önce söz konusu kripto paranın kâr getirme potansiyeli ve olanakları hakkında araştırılma yapılması normaldir. Ancak, TRON’un yatırım yapmak için en karlı token’lardan biri olduğu cesurca ifade edilebilir.

CATEGORY: kripto bilgisi


Copyright 2021. NsThemes WordPress Theme.