Monero İyi Yatırım Mı? Yoksa Kötü Yatırım Mı?

DATE: Ağustos 6, 2020

AUTHOR: Mafalda

Geçen yıllar boyunca, kriptopara dünyasında birçok kriptopara biriminin değerinin düşmesine neden olan çeşitli belirsizlikler yaşanmıştır, pek çoğu ise değerlerini tamamen yitirmiştir. Bu durum, pek çok yatırımcının kriptopara birimi projelerini finanse etmekten vazgeçmelerine neden olmuştur. Bazen, kriptopara birimi piyasasında düşüş trendine neden olan şey rekabettir, bazen de zayıf bir yönetim ekibinden kaynaklanabilir. En iyi teknolojiler ve etkin bir geliştirme ekibi, Ethereum, Ripple ve Litecoin gibi kriptopara birimlerinin çok uzun süredir gelişmesinde büyük ölçüde sorumludur. Monero blok zinciri ağının önümüzdeki yıllarda yatırım yapılacak iyi bir kriptopara birimi olmasının birkaç nedeni var. Bu nedenlerden bazıları; 

  • Gizlilik: Ring imzaları, gizli adresler ve Ring gizli işlemleri gibi kriptografik algoritmaların entegrasyonu ile Monero’da yapılan işlemler inanılmaz derecede özeldir, izlenemez ve siber hırsızlığa karşı savunma yönü daha güçlüdür. Bu algoritmalar, alıcının adresini, bir blok zinciri grubu içindeki belirli göndereni ve ayrıca aktarılan toplam Monero miktarını gizlemeye yardımcı olur. Bu durum, Monero’nun hem yasal hem de yasadışı işlemler için aldığı yoğun talebi ve fiyatını artırdı. 
  • Donanım Cüzdanı Sürümü: Monero ağının yönetim ekibi, Monero kriptopara birimi için bir donanım cüzdanı oluşturmak üzere Ledger ile birlikte çalışıyor. Donanım cüzdanları, kriptopara birimlerini saklamanın en güvenli yoludur. Donanım cüzdanlarının yanı sıra Monero, Masaüstü cüzdanı, mobil cüzdan, web cüzdanı, USB soğuk cüzdan ve kâğıt cüzdan gibi diğer cüzdanlarda da güvenle saklanabilir. 
  • Teknolojik gelişmeler: İşlevselliğini ve etkinliğini artırmak için her zaman mevcut bir sistemi iyileştirmeye ihtiyaç vardır. Çoğu kriptopara birimi, düzenli olarak, operasyonlarını en iyi şekilde gerçekleştirebilecekleri yeni yöntemler tasarlamaktadır. Aynı şekilde, Monero ağı da Monero’nun gizliliğini, güvenliğini, işlem hızını ve diğer yönlerini geliştirecek çeşitli projeler üzerinde çalışıyor. Bu projelerden birine “Kovri” deniyor. 
  • İşlem hızı: Yüksek işlem hızına sahip bir kriptopara birimine yatırım yapmak isteyen şahıslar ve firmalar mutlaka Monero’yu seçmeliler. Bitcoin’den saniyede yaklaşık 50 işlem fazla gerçekleştirmektedir. 
  • Kanıtlanmış başarı geçmişi: Piyasadaki çok sayıda kriptopara birimine ve aralarındaki sert rekabete rağmen, Monero dünyanın en iyi kriptopara birimleri arasında yer alıyor. En yüksek gizlilik seviyesine sahip blok zinciri ağlarından biri olarak konumunu korumaya devam ediyor. 

Yukarıda listelenen noktalar, Monero’nun bir süre daha büyük kazançlar sağlama potansiyeline sahip bir kriptopara birimi olacağını göstermektedir. Bununla birlikte, Monero’nun büyümesini tehdit eden bazı faktörler de var. 

  • Düzenlemeler ve uyumluluk: Düzenlemelerde bir artış olduğunda kriptopara birimlerinin fiyatının düşme eğiliminde olduğu bilinen bir gerçektir. Monero, Monero ağı tarafından sunulan yüksek düzeyde gizlilik nedeniyle yasa dışı faaliyetlerde kullanılması sebebiyle düzenlemelerden etkilenebilir. Bu durum gerçekleşirse, Monero fiyatının düşmesine ve ağın nihai olarak çökmesine neden olabilir. 
  • Artan rekabet: ZCash, Verge ve Dash gibi yüksek düzeyde gizlilik sağlayan başka kriptopara birimleri de bulunuyor. Bu tür djital para birimlerinin sayısı arttıkça, Monero’ya olan talep azalmaya başlayacaktır. 

CATEGORY: kripto bilgisi


Copyright 2021. NsThemes WordPress Theme.