Bitcoin değerini takip etmek

DATE: Mart 10, 2020

AUTHOR: Mafalda

En İyi Bitcoin takip platformu

Bugün itibariyle, bitcoin’in kabul edilme miktarı vurgulanamaz ve bu, sunduğu sayısız avantaja atfedilebilir. Bunlardan bazıları, işlemlerin kolaylığı ve hızlılığı, üçüncü tarafların dahil olmaması ve diğerlerine kıyasla düşük işlem ücretleri içermesidir. Kripto dünyası, bugün farklı şirket ve kuruluşlarda kabul edilen 1500’den fazla kriptopara birimini dünyaya getirdi. Artık kullanıcılarına farklı pazar ve borsalar sunan çok sayıda kripto platformu vardır. Borsa platformlarının yanı sıra, piyasa analizinin ve mevcut fiyatların gerçek zamanlı olarak izlenebileceği Bitcoin için fiyat grafik platformları da bulunmaktadır. En önemli Bitcoin Fiyat grafik platformları şunlardır;

  • Coinmarketcap: Bu fiyat grafiği, tarihsel fiyat, fiyat dinamikleri, piyasa değeri ve dolaşımdaki toplam Bitcoin sayısı gibi Bitcoin hakkında hayati bilgiler sunar.
  • Cryptocompare: Kesin fiyat grafikleri, grafik ve pazar analizi sağlamak için yaklaşık 60 kripto para birimi değişim platformundan gelen bilgileri kullanırlar.
  • Coin360: Coin360 fiyat grafik platformu, mevcut pazar talebini ve Bitcoin’in son değerini göstermeye yardımcı olur ve tokenin büyümesini veya düşüşünü izlemek için bir araç görevi görür.
  • TradingView: Bitcoin’in teknik analizi bu fiyat grafik platformunda mevcuttur.
  • Investing.com: Bu eksiksiz  ekonomik takvim, Bitcoin pazar analizi ve yatırım fırsatları hakkında geniş bilgi sağlayan önemli bir analitik araçtır.

Diğer Bitcoin değer analiz platformları şunlardır: Cryptowatch, Blockfolio, Coincodex, LiveCoinWatch, and CoinCheckUp. 

Bitcoin Mum Grafikleri Nasıl Okunur?

Bitcoin’e veya başka bir dijital para birimine yatırım yapmak veya mevcut bir yatırımcıya yatırım yapmak istiyorsanız, kriptoparanın piyasa grafiklerini nasıl analiz edeceğinizi anlamanız önemlidir. Bu grafikler, belirli bir kripto tokeninin dalgalanmalarını göstermede etkilidir ve satın alma veya satma için nasıl yatırım yapılacağına karar vermede yardımcı olabilir. Kripto paraların basit analizini sağlayan temel para piyasası ve fiyat grafikleri vardır, ancak bir tokenin tam günlük değişikliklerini, hafta değişikliklerini, aylık dalgalanmalarını anlamak istiyorsanız, para hakkında ayrıntılı bilgi sağlayan gelişmiş grafiklere ihtiyacınız olacaktır. Bu gelişmiş grafikler ayrıntılarla karakterize edilir ve Mum Grafikleri olarak bilinir, ancak ilk bakışta biraz kafa karıştırıcı olsa da, bunları incelerseniz daha iyi anlayabilirsiniz. Bitcoin Mum Grafiklerinin bir örneği Coinsquare Grafiğidir.

Mum Grafikleri, piyasadaki bitcoin günlük ticaretinin karmaşık analizini anlamak için kullanılır. Bu grafikler, bitcoin’in günlük başlangıç ve bitiş fiyatı hakkında yeterli bilgi sağlar. Mum grafiğinin resim örneği aşağıda gösterilmiştir

bitcoin price chart - specific day example

Mum grafiğini okuma ve anlama yöntemi, grafikteki özellikleri anlamak ve neyi temsil ettiklerini bilmektir.

  • Ölçü çubuğu: Bu çizgi, belirli bir tarihin en yüksek ve en düşük fiyatını gösterir.
  • Çubuk gölgeli kısım: Çubuk gölgeli kısım, belirli bir tarih için bitcoin’in başlangıç ve bitiş fiyatını gösterir. Renk, farka bağlı olarak değişir.
  • Çubuğun rengi: Çubuğun rengi günün fiyatına bağlı olarak değişir. Renk yeşil veya kırmızıdır. Kırmızı olduğunda, Bitcoin’in bitiş fiyatı belirli bir tarih için başlangıç fiyatından daha düşüktür. Yeşil olduğunda, son fiyat daha yüksektir.

CATEGORY: kripto bilgisi


Copyright 2021. NsThemes WordPress Theme.