Bitcoin almak için nasıl Ripple satılır?

DATE: Mart 1, 2020

AUTHOR: Mafalda

Bitcoin’in tüm dijital para birimlerinin en başında geldiği yaygın olarak bilinmektedir. Bugün var olan diğer dijital varlıkların yaratılması ve geliştirilmesi için temeli Bitcoin oluşturmuştur. Her ne kadar farklı çalışma modları ve fiyatlar olsa da, çoğu zaman herhangi bir dijital para biriminin değeri Bitcoin ile kıyaslanarak belirlenir. Dahası, dünyadaki mağazalarda diğer altcoinlere oranla Bitcoin’in daha fazla kabul edilmesi nedeniyle, bu dijital varlıklar her zaman Bitcoin’e dönüştürülmeye çalışılmaktadır. Ripple da diğer altcoinlerden farklı değildir ve Bitcoin eşdeğeri için belirli bir miktarda Ripple XRP’ye sahip olmak yeterlidir. Diğer dijital para birimi işlemlerinde olduğu gibi, Ripple XRP’nin de Bitcoin ile değiştirilmesini mümkün kılan platformlar var. Bu platformların, diğer dijital para birimleri için Ripple XRP ticaretine de izin verdiğini belirtmemizde fayda var. GDAX, Binance ve benzeri pek çok platformda bu gibi işlemler yapılabilmektedir. Bu yazıda, Ripple’ın Bitcoin’e dönüştürülmesini sağlayan bu platformların işleyişini hızlı bir şekilde analiz edeceğiz. Aşağıdaki işlem Ripple’ın Bitcoin’e adım adım değiş tokuşunu açıklamaktadır.

Coins, Cryptocurrency, Ripple, Xrp

Öncelikle platformda bir hesap açmanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta hesabınıza bir onay e-postası gönderilir. Bundan sonra, işlemlerinizin platformdaki güvenliğini artırmayı amaçlayan iki faktörlü bir kimlik doğrulaması (2FA) yapmanız istenecektir. Bu platformlarda, günlük işlem yapmak istediğiniz Bitcoin miktarına bağlı olarak çeşitli seviyeler bulunmaktadır. Ayrıca, günde yaklaşık 2Bitcoin değerinde Ripple ticareti yapmayı düşünüyorsanız, bu platformlardaki hesabınızı 2 veya 3 seviye bir satıcıya yükseltmeniz önerilir. Bununla birlikte, bunu başarmak için, ilgili tarafa bağlı olarak kişisel bilgiler veya organizasyon bilgileri kullanılarak yapılan hesap doğrulanmasına ihtiyaç vardır. Bu işlem, tüccarın tam adını, cinsiyetini, ülkesini ve son zamanlarda çekilmiş bir fotoğrafının yer aldığı geçerli pasaport kimliğini gerektirecektir, resmi olarak verilen herhangi bir kimlik, doğrulama işlemi için kabul edilebilir. Doğrulamadan sonra, dijital para ticaretini başlatmaya hazırsınız demektir. Bu adımda, ticari varlıklarınıza yatırım yapmaya yönlendirilirsiniz. Açılır menüden Ripple XRP’yi seçme seçeneği sunulur. Bir sonraki aşamada, bir para yatırma adresi ve para yatırma etiketi gelir. Bu para yatırma adresi yalnızca Ripple XRP için açılır ve başka bir para yatırma işlemi bir kişinin varlığının kaybına neden olabilir. Ancak bu platformda, para yatırma etiketini eklemezseniz, varlıklarınızın sonsuza kadar kaybedileceğinden emin olabilirsiniz. Gösterilen para yatırma adresini kopyalamanız gerekir ve daha sonra adres, Ripple XRP’nin depolandığı cüzdanınıza yapıştırılır, böylece bir para çekme ve yapıştırılan adrese aktarım istenir. Ağ üzerinde onaylamaya tabi tutulur. Onaylandıktan sonra, bu platformlar Ripple XRP’nizin ilerlemesini ve geçmişini diğer Bitcoin borsalarına kadar izlemenizi sağlayan bir seçeneğe sahiptir. 

Yukarıdaki süreçten de görüleceği üzere, güvenlik en önemli önceliktir ve bu, dijital para birimlerine zarar veren varlık kaybının niteliğine ve ortaya çıkmasına bağlanabilir. Bu nedenle, herhangi bir değişim platformu veya ticaret ağı, kötü niyetli saldırı olasılığını azaltmaya çalışan özellikler geliştirmektedir.

CATEGORY: kripto bilgisi


Copyright 2021. NsThemes WordPress Theme.